EPOXY

czwartek, 12 września 2013

"Thorgal" w kolekcji Hachette

W ramach Kolekcji Hachette, w dniu dzisiejszym trafił do sprzedaży pierwszy tom serii "Thorgal". Cena promocyjna "Zdradzonej czarodziejki" wynosi 9,90 zł. Specjalnymi dodatkami dołączonymi do wydawnictwa są plakat przedstawiający okładkę albumu "Barbarzyńca" oraz reprodukcja jednej z grafik Grzegorza Rosińskiego (widoczna poniżej), która zdobiła okładkę gry komputerowej "Thorgal: Klątwa Odyna".

Komiksy z Kolekcji Hachette mają trochę mniejszy od klasycznego format (19,5 x 27 cm), a także przygotowaną na tę okoliczność oprawę graficzną. Każdy tom kolekcji będzie zawierać specjalny dodatek w formie ośmiu stron poświęconych kulisom powstawania sagi, w tym zdjęcia, szkice, galerie postaci, komentarze autorów. Kolejne tomy mają ukazywać się co dwa tygodnie w cenie 29,90 zł.

Kolekcja Hachette kusi czytelnika przede wszystkim unikatową kolekcją reprodukcji grafik Grzegorza Rosińskiego. Do każdego tomu ma być dołączana jedna taka grafika w formacie 18 x 24 cm. Oprócz tego specjalne bonusy czekają na kolekcjonerów, w tym grafika przedstawiająca portret Thorgala, kubek z ilustracją pochodzącą z albumu "Królestwo pod piaskiem" oraz koszulka z podobiznami Thorgala i Aaricii.

W ramach Kolekcji Hachette do sprzedaży mają trafić, podobnie jak na rynku franko-belgijskim, trzydzieści-trzy tomy serii "Thorgal", dwa tomy serii "Kriss de Valnor" i jeden tom serii "Louve". Grzbiety wszystkich komiksów ułożą się w jedną grafikę.

Według nieoficjalnych informacji, najprawdopodobniej chodzi o drugą próbę sprawdzenia chłonności rynku na tego typu kolekcję. Pierwsza taka próba miała miejsce w marcu, o czym można było przeczytać w tym miejscu.

10 komentarzy:

 1. Prawdopodobnie to kolejny test - Hachette wszystkie swoje serio-kolekcje podpiera reklamami i podstroną w sieci. Ale obym się mylił :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Test podobno już był w okolicach maja.

  OdpowiedzUsuń
 3. No właśnie zastanawiam się, czemu robiliby drugi test, tylko tym razem trochę bogatszej kolekcji... Ale również wyrażam swoją wątpliwość, przychylając Hubertowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obstawiam wersję, że z jakichś względów kolekcja jest dla Hachette opłacalna (tania licencja, dobra sprzedaż WKKM... strzelam), a poprzedni test wyszedł "na granicy". Wprowadzili drobne zmiany (dodatki, miejsce testu...) i ponownie badają rynek. Tak obstawiam, ale kto wie.

   Usuń
 4. Według nieoficjalnych informacji, najprawdopodobniej chodzi o drugą próbę sprawdzenia chłonności rynku na tego typu kolekcję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja kupiłem w pierwszej odsłonie, i nie mam zamiaru kupować dalej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiadomo w jakich województwach ten test???

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy rzut miał wady techniczne np. niewyraźny druk . Tak przynajmniej twierdzi mój znajomy, który ma pierwszy tom. Na infolinii było podobno dużo skarg...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewyraźny druk... ludzie Wy już całkiem pogłupieliście.

   Usuń