EPOXY

czwartek, 3 lipca 2014

Muzyka inspirowana "Thorgalem"

fot. Izabela Kwasiborska
Polska kompozytorka i wokalistka Liz Katrin tworzy muzykę inspirowaną "Thorgalem". Dotychczas zaprezentowała dwie kompozycje. Utworu zatytułowanego "Aaricia" można posłuchać pod adresem soundcloud.com/liz-katrin/aaricia-thorgal, natomiast utworu pod tytułem "Kriss de Valnor" można posłuchać pod adresem soundcloud.com/liz-katrin/kriss-de-valnor-thorgal.

Liz tworzy muzykę ilustracyjną do gier komputerowych RPG, komiksów, filmów, trailerów, podcastów itp. Z autorskim projektem LIBRA (kompozycje w klimatach neoceltyckich/fantasy z tekstami w języku polskim, galisyjskim, kastylijskim, staroangielskim i w języku tolkienowskich elfów) występowała w Polsce i zagranicą. Uczy się śpiewu klasycznego i operowego. Ilustracje muzyczne jej autorstwa można znaleźć na platformach Soundcloud (soundcloud.com/liz-katrin) oraz Youtube (youtube.com/user/lizkatrin). Na temat muzyki inspirowanej "Thorgalem" powiedziała:

"Obecnie pracuję nad kilkoma projektami równocześnie, m. in. nad moim albumem thorgalowym. Od dawna już o tym myślałam, a teraz nadszedł czas na realizację.

"Thorgalem" jestem zafascynowana od samego początku. Kiedy w latach 80. mój brat pokazał mi "Zdradzoną Czarodziejkę"... przepadłam. Oczarowały mnie rysunki Grzegorza Rosińskiego (zawsze marzyłam o tym, żeby rysować jak on) i fantastyczne, niebanalne scenariusze Jeana Van Hamme'a... Mam wszystkie odcinki serii głównej, jak i pobocznych. Uważam, że "Thorgal" to komiks wszech czasów, nie starzeje się i można go czytać na okrągło, za każdym razem odkrywając coś nowego... Ja po prostu uwielbiam "Thorgala".

3 komentarze:

 1. Suuuuuuuper rozbudowy świata Thorgala ciąg dalszy!!!...czy ktoś posiada informację gdzie można kupić płytę z muzyką Thorgala zespołu Deep Forest?pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. pamiętajmy o albumie "Thorgal Soundtrack" w wykonaniu Erica Mouquet i Catheriny Lara

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe. Któżby pomyślał, że komiks może być taką inspiracją:)
  Brawo dla kompozytorki.

  OdpowiedzUsuń