EPOXY

środa, 7 stycznia 2015

Fanart nr 88: Filip Wojciechowski

Autorem widocznej obok ilustracji, a w zasadzie obrazu olejnego, jest Filip Wojciechowski, rysownik, który w swoim komiksowym portfolio ma między innymi album "Rycerski Hufiec Niepokalanej" (do scenariusza Pauliny M. Januchty). Inne prace Filipa można oglądać na założonym przez niego fanpage'u: www.facebook.com/filip.draft. Na temat powstania fanartu i powiedział:

"Gdy Jakub poprosił mnie o fanart Thorgala, długo zastanawiałem się, co właściwie mógłbym namalować. Ujęcia bohatera z łukiem, stojącego z rodziną czy też walczącego z mieczem uznałem za banalne i powielone już wiele razy. Postanowiłem sięgnąć do swojego dzieciństwa i pokazać scenę z odcinka, który mnie w roku 1989 nieźle przestraszył - a miałem wtedy 7 lat. Do tej pory uważam "Alinoe" za najstraszniejszy i najbardziej niepokojący komiks, dziwny niczym koszmar senny. Wybrałem technikę tradycyjną - olej na płótnie - by oddać klimat okładek malowanych przez Grzegorza Rosińskiego, i zrozumiałem, dlaczego mistrz lubi tą technikę. Olej na większym formacie daje ogromne możliwości i jest świetnym odpoczynkiem i zabawą po godzinach pracy spędzanych nad mniejszymi ilustracjami. W moim przypadku to było również wytchnienie od tabletu, na którym codziennie wykonuję ilustracje przeznaczone do druku. To był mój pierwszy w życiu olejny obraz fantasy i pierwszy poważny fanart, jaki kiedykolwiek wykonałem. Na inny fanart pewnie bym się nie zgodził, ale uznałem, że tu chodził o coś więcej. To hołd oddany autorom Thorgala."

5 komentarzy:

 1. Fajne,dobry motyw na okładkę Alinoe,ale dorzucił bym gdzieś Aaricie bo to Ona jest w tym albumie przed Thorgalem...ale bardzo ładny obraz :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. może nie kumam nowoczesnej techniki,ale jak to było skanowane?

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. zdjęcie płótna rozumiem. Naprawdę w porządku obraz.

   Usuń