EPOXY

poniedziałek, 3 marca 2014

Zapowiedź "Świata Thorgala"

Wydawnictwo Egmont Polska zaprezentowało zapowiedź kolekcjonerskiego albumu "Świat Thorgala", który do sprzedaży trafi 5 marca w twardej oprawie w cenie 39,99 zł. Zapowiedź przedstawia się następująco:

"Tego albumu nie mogą przegapić prawdziwi miłośnicy Thorgala! "Świat Thorgala" to fascynujący zapis powstawania najpierw pomysłu, a potem wielotorowej realizacji śmiałego projektu rozbudowy uniwersum "dziecka gwiazd". Album opowiada o tym, jak z jednej serii macierzystej wyrosło kilka cykli opisujących przygody najciekawszych bohaterów świata stworzonego przez Jeana Van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego: Kriss de Valnor, Louve, a także samego Thorgala, tyle że przeżywającego swe młodzieńcze przygody. O tajemnicach pracy nad stworzeniem tak wielkiego uniwersum opowiadają sami autorzy, tworzący kontynuację serii głównej i cykle poboczne - scenarzyści: Yves Sente i Yann oraz rysownicy: Grzegorz Rosiński, Giulio De Vita i Roman Surżenko.
Album został uzupełniony licznymi szkicami i projektami postaci, plansz i okładek, dzięki którym mamy możliwość prześledzenia procesu twórczego podjętego przez autorów cykli thorgalowskich. Największą jednak gratką dla fanów szlachetnego wikinga jest zamieszczenie w książce aż trzech krótkich i nigdy wcześniej niepublikowanych historii, ukazujących ciekawe epizody z życia głównych bohaterów serii ze świata Thorgala!"

Recenzję albumu można przeczytać w tym miejscu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz