EPOXY

wtorek, 29 marca 2011

"Thorgal" w kolekcji "Magnum"

"Magnum" to nazwa nowej kolekcji wydawniczej, z którą w kwietniu bieżącego roku startuje Le Lombard.  Jest to pomysł na zbiorcze wydania popularnych serii w pomniejszonym formacie (18,5 x 24,5 cm). Objętość pojedynczego tomiku (fr. mini-intégral) zaplanowano na 144 strony i będzie on zawierał po trzy odcinki danej serii. Cena komiksu wyniesie 19,90€.

Obok "Thorgala", w kolekcji zostaną zaprezentowane takie tytuły, jak "Ric Hochet", "Niklos Koda", "James Healer" czy "Districkt 77". Premiera pierwszych części wszystkich wymienionych komiksów zaplanowana została na 15 kwietnia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie belgijskiego wydawcy.

6 komentarzy:

 1. Przyjemny blog panie kolego. Thorgala nigdy za mało. Czekamy na więcej :)
  Tylko czy zdjęcia w drugim poście nie dałoby sie powiększyć? Jako ikonka ujdzie, ale po kliknięciu powinno być coś widać.
  Pozdrawiam
  Mazin - American80s.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki! Akurat to zdjęcie w satysfakcjonującej jakości jest... płatne, dlatego też zostało zamieszczone w wersji dostępnej - zależało mi na fotografii z wydarzenia, podczas którego zostały ogłoszone zapowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi sie ze to dosyc kiepski pomysl, powinni pozostac przy pieknych, albumowych wydaniach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram. Format francuski to nie disneyowskie Giganty. Lucky Luke'a tez u nas pomniejszyli i na dobre to nie wyszlo. Niby te same historie ale zupełnie inny odbiór.

  OdpowiedzUsuń
 5. a ja kupiłem ostatnio we Fr Tomik Lombardu z 2005 roku , w takim samym formacie, zawierający 2 odcinki Thorgala, w tej popularnej na stacjach benzynowej serii, widziałem też inne francuskie komiksy, uważam że to całkiem fajna forma zwłaszcza na Francję, tam komiksy kupują nie tylko kolekcjonerzy i jest miejsce dla takich inicjatyw

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałem ową rzecz w rękach będąc we Francji i robi całkiem dobre wrażenie. Może dlatego, że wszystkie albumy w oryginalnej wersji znam na pamięć i niestraszna mi pomniejszona wersja:)

  OdpowiedzUsuń