EPOXY

piątek, 7 sierpnia 2015

Zapowiedź monografii Rosińskiego

Wydawnictwo Egmont poinformowało, że długo oczekiwana polska edycja monografii Grzegorza Rosińskiego trafi do sprzedaży w październiku, a jej premiera odbędzie się na 26. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Bogato ilustrowany album liczący 400 stron, wydany w twardej oprawie, w formacie 29,3x29,3 cm, będzie kosztował 159,99 złotych. Poniżej można przeczytać szczegółowy opis zapowiadający tę publikację:

"Monografia najwybitniejszego polskiego artysty komiksu. W latach 60. i 70. XX stulecia Grzegorz Rosiński -– ówcześnie autor „Kolorowych Zeszytów”, a także współtwórca magazynu "„Relax"” -– należał do najważniejszych twórców polskiego komiksu. Kiedy zaś w 1976 roku poznał Jeana van Hamme'’a, rozpoczął długą i pełną sukcesów karierę międzynarodową. W wywiadzie-rzece, przeprowadzonym z Grzegorzem Rosińskim przez Patricka Gaumera, poznajemy fascynujące i pełne dramatyzmu życie wielkiego polskiego rysownika. Artysta mówi o swoich malarskich, literackich i filmowych inspiracjach oraz o przyjemności, jakiej dostarcza mu nieustanne poszukiwanie nowych dróg twórczych. Jego opowieść prowadzi czytelnika od dzieciństwa podczas drugiej wojny światowej, poprzez dojrzewanie w trudnych czasach komunizmu, studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, polską twórczość komiksową i ilustratorską, pierwsze kontakty z Zachodem, narodziny serii "Thorgal" i "Yans", okres tworzenia "Szninkla", "Skargi Utraconych Ziem" czy "Zemsty hrabiego Skarbka". aż po ostatnie lata, kiedy powołano do życia nowe serie ze świata Thorgala. "Monografię" wzbogacają setki nieznanych dokumentów, ilustracji, rysunków, komiksów i fotografii, które pochodzą z polskich oraz szwajcarskich archiwów artysty i jego rodziny. Dzięki tym materiałom "Monografia" jest niezwykłą i wyjątkową publikacją, która ucieszy nie tylko miłośników komiksu. W książce znajdują się także wywiady z przyjaciółmi artysty: Jeanem van Hamme’'em, André-Paulem Duchâteau, Carlosem Blanchartem, Mythikiem, Jeanem Dufaux, Kasem, Grazą, Yves’em Sente’'em, Giulio de Vitą, Yannem i Romanem Surżenką."

7 komentarzy:

 1. Drogo jak diabli! Zobaczymy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ze zniżką 30-35% to daje ok 100zł, bez przesady, są droższe komiksy

   Usuń
  2. Mój egzemplarz kosztował mnie 45 euro, więc naprawdę jest dobrze :)

   Usuń
 2. 160zł dużo kasy ale jedyna taka pozycja 400 stron pewnie z 1000 grafik moim zdaniem warto,pytanie tylko na jakim będzie papierze ale dla fana Thorgala wydaje mi się pozycją obowiązkową,zawsze można pogadać rodziną żeby się złożyc na Święta;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. jak zdobędę kasę to kupię

  OdpowiedzUsuń