EPOXY

środa, 18 maja 2011

Fanart nr 1: Piotr "Dismas" Zdanowicz

Z dniem dzisiejszym startuje projekt publikacji fanartów przedstawiających Thorgala. Autorami ilustracji zamieszczanych na łamach bloga będą polscy twórcy komiksów. Oprócz tego, będzie można dowiedzieć się, jak zaczęła się ich przygoda z serią  stworzoną Jeana van Hamme'a i Grzegorza Rosińskiego.

Pierwszym gościem "Thorgalverse" jest Piotr "Dismas" Zdanowicz, znany przede wszystkim z rysunków do serii "Morfium". Klikając w miniaturę po lewo, w pełnej krasie można obejrzeć wykonaną przez niego ilustrację. Aby bliżej zapoznać się z jego twórczością, warto odwiedzić stronę www.dismas.pl. A oto, co Piotr ma do powiedzenia w temacie odkrywania uniwersum "Thorgala":

"Kiedy byłem małym chłopcem, hej!, tata wręczył mi jakąś gazetę z czarno-białym rysunkiem przedstawiającym nieogolonego gościa wraz z rodziną.  Z artykułu towarzyszącemu ilustracji wyczytałem, że to postać z komiksu, który powstaje za granicą, a jego współautorem jest Polak. Jednak by ogarnąć ten temat dogłębnie, musiałem jeszcze poczekać. Pierwszy raz przeczytałem "Thorgala” dopiero w wieku 14 lat, kiedy to kumpel z klasy przytargał do szkoły gigantyczne pudło z komiksami swojego brata, które postanowił mi sprezentować. Do tej pory historie obrazkowe były dla mnie z zasady amerykańskie. W pudle znalazłem wiele skarbów - gorsze i lepsze zeszyty - a wśród nich "Upadek Brek Zarith". Z miejsca zakochałem się i w tym świecie i w kresce Rosińskiego. I tak zostało mi do dziś."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz