EPOXY

wtorek, 5 stycznia 2016

Sprzedaż "Thorgala" w roku 2015

Jak co roku, największa niestacjonarna księgarnia specjalizująca się w komisach SKLEP.GILDIA.PL udostępniła zestawienie TOP50 sprzedaży (tutaj).

W pierwszej dziesiątce znalazły się wszystkie trzy wydane w ubiegłym roku albumy z logo "Thorgal" na okładce. Miejsce siódme zajął trzeci album "Młodzieńczych lat" zatytułowany "Runa". Miejsce ósme zajął piąty album "Louve" pod tytułem "Skald". Miejsce dziewiąte zajął szósty album "Kriss de Valnor" noszący tytuł "Wyspa zaginionych dzieci". Jest to kolejność, w jakiej komiksy ukazywały się na rynku, co może mieć znaczenie szczególnie w przypadku "Kriss de Valnor", wydanej w drugiej połowie listopada. Tę zależność można było zaobserwować również w roku ubiegłym, z czymże w zeszłorocznym zestawieniu "Młodzieńcze lata" zajęły pozycję czwartą. "Louve" oraz "Kriss de Valnor" uplasowały się przed rokiem na dokładnie tych samych pozycjach.

W bieżącym roku do sprzedaży mają trafić również trzy komiksy osadzone w uniwersum stworzonym przez Jeana Van Hamme'a i Grzegorza Rosińskiego. Ciekawe, czy planowany na listopad 35 album "Thorgala" z nowym scenarzystą w osobie Xaviera Dorisona powalczy o podium. W zestawieniu za rok 2013 "Kah-Aniel" zajął trzecie miejsce w stawce.

2 komentarze:

  1. ha, ja się zatrzymałam na 28 części
    a widzę, ile jeszcze przede mną do
    nadrabiania ;DDD

    OdpowiedzUsuń
  2. Też zatrzymałem się na 28. I tak sobie leży na półce i leży...

    OdpowiedzUsuń