EPOXY

środa, 3 lutego 2016

Projekty okładki "Młodzieńczych lat"

Poniżej można zobaczyć trzy projekty okładki trzeciego albumu serii "Młodzieńcze lata" zatytułowanego "Berserkowie", bezpośredniej kontynuacji "Runy". Ich autorem jest Roman Surżenko. Autorem finalnej okładki albumu (widocznej obok) jest Grzegorz Rosiński.

Na rynku frankofońskim "Berserkowie" trafią do sprzedaży 1 kwietnia. Polska premiera komisu również jest planowana na kwiecień.


9 komentarzy:

 1. Rosiński już drugi raz po okładce Kah-Aniela Charakteryzuje Thorgala na mesjasza,tutaj rozłożone ręce i wpatrzone w niego twarze,Kah-Aniel bardziej przypominał ikonę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie seria "Thorgal" zasługuje na bycie już nie tylko w świecie komiksu. Naprawdę jego przygody powinny być już od dawna także jako film kinowy czy gra komputerowa. Z Wiedźminem się udało, a te światy mają trochę za sobą wspólnego więc CD RED spokojnie mogli by się zająć tym tematem. Wydano kasę na film o Geralcie a przygody Wikinga to przecież równie wdzięczny temat. Na co nasi czekają. Zaprosić Francuzów do współpracy jako, że to polsko-francuskie dzieło i jazda. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Według nieoficjalnych informacji nowy 6 tom Louve ukaże się pod koniec 2016 roku...

  OdpowiedzUsuń
 4. Thorgal to idealny materiał na serial, kiedyś Komasa w jakimś wywiadzie powiedział że jego marzeniem jest adaptacja szninkla.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szninkiel ale taki mroczny, bez happy endu, bez przyszłości, żeby mi z tego nie wyszła 9-godzinna bajka na miarę Hobbita. Co do ekranizacji Thorgala - jestem na tak, ale nie porównujcie tego do ekranizacji Wiedźmina (kto widział, ten cierpiał), ale film/serial na miarę serialu Wikingowie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jako fan Thorgala do Wladcy Gor czekam zniecierpliwoscia na smierc Thorgala. Niestety kazdy nowy tom ogladam z bolem serca a czyta sie jeszcze gorzej te zenujace pierdoly o smetnych komercyjnych popluczynach dziecka z gwiazd w postaci serii pobocznych nie wspomne...

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie wielkość serii Thorgal kończy się na albumie Klatka. Resztę akceptuję z sentymentu, choć zdarzyło się też kilka albumów na bardzo wysokim poziomie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bądźmy szczerzy, żadna seria komiksowa,filmowa,growa, książkowa czy jakakolwiek inna nigdy nie utrzyma tak samo wysokiego poziomu na przestrzeni kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu części (odcinków).Teraz seria dołuje(wg mnie głównie historia od Sentea,Yann jak dla mnie jest ok,Dorison dopiero wszedł w uniwersum więc trzeba poczekać),ale nie koniecznie musi być tak ciągle,może jeszcze wszyscy będą kiedyś chwalić to uniwersum? Tylko że ono może być już inne od tego do czego przyzwyczaił nas Van Hame,i to trzeba mieć na uwadze,inne nie koniecznie znaczy gorsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg. mnie inne universum powinno dotyczyc innych postaci nie Thorgala i jego swiata, te same nowe historie i inny tytul i kto to kupi ?
   Inacze mamy do czynienia z doklepywaniem komercyjnych "innowacji" na "firmie", ktora sie skonczyla i nowe opowiesci nie maja nic z nia wspolnego.

   Usuń