EPOXY

czwartek, 30 czerwca 2016

Szkice ze "Szkarłatnego płomienia"

Wydawnictwo Le Lombard udostępniło kilka rysunków ze szkicownika Grzegorza Rosińskiego przedstawiających wstępne etapy ilustracji z najnowszego albumu "Thorgala" zatytułowanego "Szkarłatny płomień", którego scenarzystą jest Xavier Dorison. Na rynku frankofońskim premiera komiksu jest przewidziana na listopad bieżącego roku. W Polsce powinien on trafić do sprzedaży w tym samym czasie.

9 komentarzy:

 1. No i kolejny epizod z latającymi okrętami, ciekawie się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ..no i ktoś niech powie że komiks nie jest sztuką, począwszy od 29 tomu "Ofiara" jak G.Rosiński rozpoczął "malować" nie rysować Thorgala te obrazy są coraz piękniejsze, obawiam się tylko że przy tej technice na kolejnego Thorgala będziemy czekać kolejne 3 lata. Oby tylko scenariusz choć w 10% dorównał rysunką to warto czekać ;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, jak Thorgal nie będzie popychał laseczek na lewo i prawo zdradzając Aaricię, to wystarczy żeby ten album był na poziomie.

   Usuń
 3. ...co prawda to prawda...było parę przegięć w ostatnich latach - Aaricia i Lundgen, zbyt humorystyczne teksty Yanna, zbyt wiele postaci w Kah-Aniel...oby Dorrison naprostował trochę całą serię i zrzucił amory Thorgala i Aaricii na karb jakiejś klątwy Bogów czy zemsty Nidggoga albo innego potężnego wroga z poprzednich albumów...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkice Rosińskiego oglądane w pomniejszeniu wydają się wspaniałymi obrazami. Na przybliżeniu widać,że to jednak szkic,ale wiele arcydzieł trzeba po prostu oglądać z pewnej odległości.Nie da się jednak zaprzeczyć,że te szkice są arcydziełem!

  OdpowiedzUsuń