EPOXY

wtorek, 28 czerwca 2016

Zapowiedź fabuły "Louve"

Wydawnictwo Le Lombard przedstawiło zapowiedź szóstego albumu serii "Louve" zatytułowanego "La reine des Alfes noirs" ("Królowa ciemnych elfów"), którego premiera na rynku frankofońskim jest planowana na 23 września. Oto ona:

"Podobnie jak Aaricia, Louve ma dość czekania na powrót Thorgala i decyduje się udać do Bag Dadhu, aby go odnaleźć. Na początku drogi spotyka przerażonego krasnala Tjahziego, który również szuka Thorgala, by ten pomógł jego ludowi wyrwać się ze szponów ciemnych elfów. Krasnale zostały ujarzmione, a ich zadaniem jest wykuwanie toporów, które pozwolą przeciąć korzenie Yggdrasila, świętego drzewa Odyna, celem wywołania Chaosu Światów."


5 komentarzy:

 1. Piękna okładka i oczekiwany wątek z "tratwą" dodatkowo bonus w postaci Tjahziego...pierwszy raz nie cieszę się z długich wakacji ;))))

  OdpowiedzUsuń
 2. u nas pewnie dopiero na przełomie pażdziernika i listopada ... :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Września i października raczej, nie powinno być opóźnienia w stosunku do Francuzów i Belgów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wg zapowiedzi Alei Komiksu, Egmont wyda ten album we wrześniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. W tej podserii świetnie sprawdza się baśniowy klimat. W normalnym Thorgalu i w Młodzieńczych latach nie do zniesienia, ale tutaj idealnie pasują krasnale, gadająca małpka, grzyby na dziwnych bagnach i dinozaury w jakiejś dziwnej krainie.

  OdpowiedzUsuń