wtorek, 9 sierpnia 2016

"Szkarłatny płomień" w Case Mate

Francuski magazyn komiksowy Case Mate udostępnił podgląd swojego najnowszego numeru oraz specjalnego dodatku poświęconego "Thorgalowi", a w szczególności zapowiadanemu na listopad albumowi "Szkarłatny płomień". Dodatek to 32 strony, na których znajdują się między innymi wywiady z Xavierem Dorisonem, Grzegorzem Rosińskim oraz Yannem, liczne szkice oraz 17 pierwszych plansz zapowiadanego albumu z odautorskimi komentarzami.‎‎ Wszystkie strony można zobaczyć poniżej.

13 komentarzy:

 1. Wygląda to wszystko obłędnie.Rosiński im starszy tym lepszy. Swoją drogą publikować aż 17 plansz komiksu w ramach promocji to chyba ewenement.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że ta "ostra promocja" ma swój cel: pokazać, że "Thorgal" Dorisona jest dobry i ostro pobudzić apetyty.

   Usuń
  2. Dziś u Francuzów nawet po 20 stron się udostępnia, nic nowego!

   Usuń
 2. Czy na ostatniej planszy jest Kriss? Wyglada naprawdę dobrze. Po ostatnim chyba oczekiwania odpowiednio niskie, wiec powinnismy byc zadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne! Niesamowite! Zapowiada się świetna przygoda!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam wrażenie że będzie to najlepszy album od lat!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Autor bloga zna francuski i może mógłby streścić w jakimś kolejnym wpisie, wywiady z CaseMate z autorami nowego Thorgala???

  OdpowiedzUsuń
 6. Uważnie patrząc na podział kadrów na stronie widać, że Dorison twardo bronił na niektórych stronach nowego układu i to dobrze bo zachowawczy podział plansz Rosińskiego (3x3) wyglądał nudno i archaicznie. A na nowych planszach (nie wszystkich bo jak rysownik opowiadał w Łodzi w 2015 roku, bronił się przed zmianami jak diabeł przed swięconą wodą) widać dynamizm i to jest pozytywne! Super!

  OdpowiedzUsuń