piątek, 14 października 2016

Rozpiska "Światów Thorgala"

Przy okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery "Szkarłatnego ognia", wydawnictwo Le Lombard zaktualizowało infografikę przedstawiającą plany związane z rozwojem "Światów Thorgala" (widoczna obok). Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, wydarzenia z dwóch serii równoległych, "Kriss de Valnor" oraz "Louve", zbiegną się z wydarzeniami z serii "Thorgal" w 36 albumie. Z infografiki wynika również, że plany nie uległy zmianie - do tego czasu seria "Kriss de Valnor" liczyć będzie 8 albumów, natomiast seria "Louve" 7 albumów. Seria "Młodzieńcze lata" podąża w swoim kierunku.

3 komentarze:

  1. No, zobaczymy jak to wyjdzie w całości.
    A później to już proszę bez serii pobocznych, z samym Thorgalem co 2-3 lata (jeśli p. Grzegorzowi zdrowia i sił wystarczy) i z jak najlepszym scenariuszem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie ma się co łudzić, że serie poboczne zostaną zamknięte. Na pewno dojdzie kolejna seria z one-shot'ami wokół licznych bohaterów drugoplanowych, a co dalej z Kriss i Louve? Jeśli bym miał obstawiać to rzeczywiście Kriss być może wróci do serii głównej - bo to bardzo ciekawa postać, Louve będąca od początku kulą u nogi, raczej dostanie dalszy ciąg swoich przygód w osobnej serii, być może one-shot'ach luźno powiązanych z Thorgalem?
    To niestety wiek Rosińskiego i to, że albumy powstają 2-3 lata powoduje, że serie poboczne nie znikną. One są dziś źródłem dochodu wydawcy i posiadaczy praw autorskich do serii.

    OdpowiedzUsuń