EPOXY

wtorek, 6 czerwca 2017

Piotr Kowalski nie narysuje "Kriss de Valnor"

Piotr Kowalski, polski artysta mający w swoim portfolio między innymi takie tytuły jak "Gail" (Egmont), "Wydział Lincoln" (Le Lombard, Egmont), "Sex" (Image, Mucha), "Badlands" (Soleil Productions), The Steam Man (Dark Horse), Wiedźmin: Klątwa wron (Dark Horse, Egmont), był przymierzany do roli rysownika serii "Kriss de Valnor". Wydawnictwo Le Lombard nie zdecydowało się jednak zaangażować go do tego projektu. Obok zobaczyć można rysunek wykonany przez niego na potrzeby konkursu.

7 komentarzy:

 1. A jacy są jeszcze kandydaci? I dlaczego Surżenko nie może skończyć tej serii?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli będę miał możliwość, na pewno dam znać o innych potencjalnych kandydaturach. Dla Surżenki rysowanie trzech serii byłoby dużym obciążeniem (chociaż teraz "Louve" już się skończyła) -- a nie za bardzo chciał rezygnować z nakładania kolorów.

  OdpowiedzUsuń
 3. No niby tak! Ale Młodzieńcze Lata powoli stały się serią poboczną pobocznych serii. Ukazują się nieregularnie i nie mają konkretnej linii fabularnej powiązanej z serią Matką, wiemy że Młodzieńcze maja dojść do przykucia do skały młodego Thorgala. Ten finał może się przecież pojawić w tomie który nadchodzi na jesień tego roku jak i w 30 odcinku, który wyjdzie za 25 lat. Mam na myśli, że Młodzieńcze nie mają wielkiej spiny czasowej, bo nie schodzą się z serią główną w jej 36 tomie, który zgodnie z obietnicą: 1 album na 2 lata, powinien pojawić się w 2018 roku na rynku. Zatem trzeba tą Kriss szybko zrobić, a Młodzieńcze zostawić na 2019 rok na przykład. Nie rozumiem polityki wydawnictwa Le Lombard.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli Surżenko powiedział, że nie chce, to polityka Lombardu nie ma tu nic do powiedzenia.

   Usuń
 4. Szczerze mówiąc z jednej strony podobają mi się rysunki Piotra Kowalskiego ale tak jak nie pasował mi De Vita w Thorgalu tak chyba jeszcze mniej widzę w Świecie Thorgala Kowalskiego...choć oczywiście chciałbym żeby kolejny Polak narysował Thorgala swoim stylem,bardziej pasował by Kasprzak...PS choć ten rysunek Kriss jest fajny - Kriss z najlepszych tomów Thorgala. Wygląda na to że albo wydłuży się połączenie serii nie w 36 a 37 albumie albo zostanie wydanych 7 a nie 8 albumów Kriss...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawi mnie, czy w konkursie na kolejnego rysownika wzieto pod uwage rysunki Krzysztofa Wyrzykowskiego -
  http://wyrzykowski-comics.blogspot.com
  Moim zdaniem, az sie o to prosza...

  OdpowiedzUsuń
 6. No, a nie mogliby tak... ten tego... po prostu zlikwidować tej serii? Jeśli chodzi o spin-offy, to Kriss de Valnor jest niewątpliwie najgorsza i najbardziej szkodliwa dla całej fabuły. Najlepiej byłoby udawać że tej serii w ogóle nie było...

  OdpowiedzUsuń