EPOXY

czwartek, 4 lipca 2013

Okładka "Thorgala"

Wydawnictwo Le Lombard zaprezentowało poprawioną wersję okładki 34 albumu serii "Thorgal", zatytułowanego "Kah-Aniel", który trafi do sprzedaży w listopadzie bieżącego roku.

7 komentarzy:

 1. Tak sobie porównuję obie wersje i chyba w tej pierwszej Thorgal jest jednak bardziej "thorgalowy", no ale ta finalna też jest świetna

  OdpowiedzUsuń
 2. karawana wielbłądów jest w obu wersjach taka sama
  wnioskuję więc, że to ten sam obraz i Rosiński dopracował twarz Thorgala

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z wodnikiem, pierwsza wersja wygląda lepiej i dla mnie. Na tej poprawionej Thorgal jest mniej do siebie podobny.
  Ale tak to jest, jak ze szpachlowaniem ściany gipsem - już myślisz, że jest idealnie, ale co tam, jeszcze chcesz poprawić i... ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też uważam, że pierwsza wersja była lepsza i bardziej "thorgalowa", ale cóż, z mistrzem się nie dyskutuje :X

  OdpowiedzUsuń
 5. Opowiedziana przez Mistrza w Łodzi historia powstania drugiej wersji i fakt, że sportretował swojego syna stawia sprawę w zupełnie nowym świetle. Faktycznie jednak chyba pierwsza wersja lepiej nawiązuje do dawnego, utrwalonego w świadomości czytelników wizerunku Thorgala.
  A tak na marginesie, fajnie by było przeczytać na łamach bloga relację ze spotkań z goszczącymi na festiwalu twórcami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że jak Mistrz skomentuje swoją decyzję, to jest ona wtedy bardziej jasna... A co do relacji z Łodzi, był taki plan, ale z przyczyn technicznych nie udało mi się nagrać rozmów, by móc potem coś z tego zmontować. Z drugiej strony takie spotkanie jest jedyne w swoim rodzaju, rządzi się swoimi prawami, no i jest przede wszystkim dla tych, którzy na nim są obecni :)

   Usuń