EPOXY

środa, 13 lutego 2013

Fanart nr 57: Dominik Szcześniak

Autorem rysunku widocznego obok jest Dominik Szcześniak, twórca i krytyk komiksowy, założyciel i redaktor naczelny zina, a potem magazynu komiksowego "Ziniol" (dziś funkcjonującego on-line pod adresem http://www.ziniol.blogspot.com). W swoim dorobku ma scenariusze między innymi do takich tytułów jak "Waciane Kafliki Żyttu", "10 bolesnych operacji" (oba z rysunkami Macieja Pałki), "Ostatni wynalazek" (z rysunkami Rafała Trejnisa), "Ksionz" (z rysunkami Marcina Rusteckiego) oraz serii "Dom żałoby" (różni rysownicy) i "Fotostory" (z rysunkami Rafała Trejnisa). Jako rysownik opublikował między innymi album "GadKaszmatka". Na temat serii "Thorgal" powiedział:

"Thorgala" zacząłem czytać na początku lat 80. od tomu "Wyspa wśród lodów", będąc przekonanym, że jest to seria dwutomowa (o tym, że części jest znacznie więcej dowiedziałem się z tylnej okładki przypadkowo zakupionej "Krainy Qa"). Wspominam ten komiks przede wszystkim jako wspaniały sposób na zawarcie bliższej znajomości z dziewczętami. Począwszy od dyskusji w piaskownicy (pozdro, Aneta!), poprzez głębokie analizy serii dokonywane w latach licealnych (pozdro 600, Aga, Kaśka, Ela, Jola), skończywszy na ciekawych dysputach o thorgalversum podczas całonocnych sesji na studiach (pozdr Ewa, Beata, Marta, Kaśka, Agnieszka, Gosia, Ala, Zosia, Wiola, Magda, Monika, Iwona, Agata, Iza, Mariola). Do dziś niektóre odcinki serii to najlepsze komiksy, jakie w życiu czytałem. A Grzegorz Rosiński to bezapelacyjny mistrz. "Thorgal" to jedyna seria, do której regularnie wracam, aby poczuć klimat lub chociaż sobie popatrzeć."

UWAGA! Dominik sprzedaje oryginalny rysunek. Gdyby ktoś był zainteresowany jego kupnem, może go zalicytować w tym miejscu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz