EPOXY

poniedziałek, 6 czerwca 2011

Monografia Grzegorza Rosińskiego

Pod koniec 2012 roku belgijska oficyna Le Lombard planuje wydać obszerną i bogato ilustrowaną monografię Grzegorza Rosińskiego. Teksty biograficzne oparte będą na serii wywiadów z polskim artystą. Autorem projektu jest specjalizujący się w tematyce komiksu pisarz i dziennikarz Patrick Gaumer (na zdjęciu obok), który ma w swoim dorobku między innymi biografie Tibeta (2000) oraz André-Paula Duchateau (2005).

Dla przypomnienia warto dodać, że Patrick Gaumer współpracował z Christianem Marmonnierem nad  opracowaniem dossier uniwersum nordyckiego z serii "Thorgal", załączonym do wydawnictwa BDVD "Thorgal: Dans les griffes de Kriss", które w roku 2006 zostało opublikowane nakładem Éditions Seven 7.

2 komentarze:

  1. To swietna wiadomosc, oczywiscie bylo by jeszcze lepiej gdyby jednoczesnie ktos wydal polskie tlumaczenie. A tak na marginesie - brytyjskie wydawnictwo Cinebook ( http://www.cinebook.co.uk/index.php?cPath=183&osCsid=b4481599f2b7b6f552549663d493c50c ) publikuje od jakiegos czasu Thorgala i inne francuskie komiksy w jezyku angielskim. Mialem przyjemnosc odwiedzic ich stoisko na tegorocznym Bristol Comic Expo; z tego co mowili wyglada ze brytyjski rynek dosyc niesmialo otwiera sie na tytuly ktore wydaja, ale jakies zainteresowanie jest. Niestety Thorgal wydawany jest w dosyc malym formacie, miekkiej oprawie i nie po kolei, ale robia to z prostego wzgledu - chca sie wbic w tutejszy rynek.
    Pozdrawiam,
    Bartek

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam to angielskie wydanie - mały format, w dodatku jest to... bezpłatny dodatek do magazynu komiksowego. Monografia Grzegorza wg Gaumera na pewno będzie ciekawa, ale równie ciekawą i szczegółową dużo skromniejszymi środkami i w szaleńczym tempie przygotował Wojciech Birek i jest ona dostępna w stalowowolskim Muzeum Regionalnym, gdzie aktualnie prezentowana jest Wystawa Retrospekcyjna Grzegorza. Polecam - jest w niej mnóstwo nieznanych wcześniej faktów i zabawnych anegdot.

    OdpowiedzUsuń