EPOXY

środa, 21 marca 2012

Fanart nr 28: Adam Kmiołek

Ilustrację obok przygotowała ekipa z wizuale.com, czyli Adam Kmiołek (rysunek) i Daria Widermańska-Spala (kolor). Wymieniona dwójka odpowiada za warstwę graficzną zeszytowej serii o polskim superbohaterze "Biały Orzeł". Scenarzystą serii jest Maciej Kmiołek i to on we wspólnym imieniu wypowiedział się na temat "Thorgala": 

"Chyba nie ma w Polsce fana komiksu, który chociaż pobieżnie nie miałby kontaktu z Thorgalem. I chociaż nasz komiks "Polski Superbohater Biały Orzeł" jest "z zupełnie innej beczki" to jednak pewnie bez "Thorgala", nigdy by nie powstał. Pośrednio, ale przygody "gwiezdnego dziecka" odegrały ogromną rolę w kształtowaniu naszej komiksowej pasji.

"Łucznicy" to wciąż jeden z najlepszych, pojedynczych albumów jaki czytałem. "Alinoe" to jedyny komiks w historii, który faktycznie straszy jak horror. Za każdym razem kiedy ponownie wertowałem "Miasto Zaginionego Boga", miałem nadzieję, że może tym razem Tjall nie zginie. Pokręcona i tajemnicza historia we "Władcy Gór" to prawdziwe mistrzostwo świata i nie powstydziliby się jej scenarzyści serialu "Lost - Zagubieni". W końcu "Wilczyca" dla mnie osobiście, najlepiej narysowany album z przygodami Aegirsona.

Thorgal z pewnością na zawsze pozostanie dla nas jednym z najmilszych, komiksowych wspomnień z młodości."

1 komentarz: