EPOXY

poniedziałek, 19 marca 2012

Makieta modelarska z "Upadku Brek Zarith"

Po lewej stronie znajduje się zdjęcie dioramy wykonanej przez Tomasza Celińskiego. Przedstawia ona finałową scenę z albumu "Upadek Brek Zarith", nim Thorgal ocalił Aaricię przez szaleństwem Shardara. Tomasz prowadzi bloga, na którym znaleźć można liczne zdjęcia tej oraz innych jego prac: http://tomasminisworld.blogspot.com. O swoim dziele mówi:
 
"Dioramka powstała na ramce do zdjęć o wymiarach 12cm x 18cm. Skały zostały uformowane ze styroduru (materiał do ociepleń domów) i pokryte masą szpachlową. Dodatki do skał to różnego rodzaju trawy i posypki modelarskie. Do budowy pnia użyłem korzeni malin, świetnie nadają się do imitacji drzew i krzewów. Wszystko zostało oczywiście odpowiednio pomalowane. Bohaterów musiałem zrobić sam. Wykorzystałem do tego plastikowe figurki w skali 1/72. Po odpowiednich przeróbkach na moim biurku stanęli Thorgal, Aaricia i Shardar." 

O swojej przygodzie z serią "Thorgal" modelarz z Lublina wypowiada się w następujący sposób: 

"Jeśli chodzi o początki z "Thorgalem" to sięgają one mojego dzieciństwa. Miałem jakieś 10-13 lat jak u sąsiada zobaczyłem cztery komiksy o Thorgalu Aegirssonie: "Łucznicy", "Kraina Qa", Alinoe" i "Gwiezdne dziecko". Jako, że w tamtym czasie sam biegałem z kolegami po lasach z łukiem, budowałem szałasy itp. część o turnieju łuczniczym oglądałem z wypiekami na twarzy. Zachwycony pięknymi rysunkami Rosińskiego przenosiłem się nie raz do tego zaczarowanego świata pełnego magii i bohaterów. W tedy nie potrzebowałem nawet tekstu, w zupełności wystarczało mi pismo obrazkowe. Kiedy za sprawą EGMONTu można było znów zobaczyć Thorgala w księgarniach, już jako student powróciłem do komiksu. Mogłem w końcu postawić na półce całą serię. Gdy zacząłem interesować się modelarstwem i tworzyć makiety wiedziałem, że prędzej czy później stanie przede mną Thorgal 3D. Jakiś czas temu powstała diorama przedstawiająca końcową scenę z "Władcy gór" i teraz postanowiłem zrobić "Upadek Brek Zarith". Na pewno nie jest to moja ostatnia praca ze świata Thorgala."

1 komentarz:

  1. Na Alei informowaliśmy o pierwszej dioramie http://komiks.nast.pl/nowosci/14673/Diorama-Thorgal-Wladca-g%C3%B3r/

    OdpowiedzUsuń