EPOXY

wtorek, 27 marca 2012

Wystawa "Thorgala" na Pyrkonie

Z okazji wizyty Grzegorza Rosińskiego, na Pyrkonie wystawiono wielkoformatowe wydruki wybranych plansz z albumu "Statek miecz" oraz kilku szkiców koncepcyjnych do tego komiksu. Za grafikę otwierającą posłużyła niedokończona wersja okładki. Wśród szkiców znalazły się między innymi projekty postaci Wikingów oraz ich zatopionego w czasie burzy statku, projekt stroju Thorgala (artysta zakładał, że bohater może nie mieć brody), wprawki do  postaci Pietrowa, pierwsze rozrysowanie kadru z jedną ze scen w pracowni Manthora. Poniżej można zapoznać się z materiałem poglądowym z tej ekspozycji.


2 komentarze:

  1. Zaskoczyla mnie liczba godzin jakie Rosinski poswiecil Pyrkonowi i swoim fanom. Chyba dwie sesje warsztatow, spotkanie autorskie i bodaj dwie sesje autografow! Pelen szacunek dla pana Grzegorza...
    Tymbardziej dziwne, ze na zadne nie zawitalem, ale z uwagi ze w tym samym czasie odbywalo sie wiele innych moich "hitow" a pana Grzegorza regularnie widze na lodzkim MFK wybralem "konkurencje" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nieskromnie powiem, że spotkanie autorskie wyszło ciekawie, można było dowiedzieć się kilku nowych rzeczy. Co do warsztatów, byłem na końcówce tych pierwszych i na zawsze zapamiętam, jak najlepiej narysować sobie na sztaludze wstępny szkic pod krajobraz. A autografy? Cóż, były komitety kolejkowe i masa fanów z albumami do podpisu :)

    OdpowiedzUsuń