EPOXY

środa, 4 lipca 2012

Fanart Specjal nr 19: Marek Rudowski (2)

Widoczna obok ilustracja to dzieło Marka Rudowskiego, który na Thorgalverse prezentował już autorską wizję Aaricii i Kriss. Tym razem swoją uwagę poświęcił Vlanie. A słowo komentarza twórcy do przygotowanego fanartu:

"Przez karty powieści "Thorgala" przewijało się wiele kobiet. Jedną z tych, które zapadły mi w pamięć, obok Aaricii i Kris de Valnor, była Vlana z "Władcy Gór". Postać obdarzona tragiczną historią i hojnym... usposobieniem, wszak ugościła w swych progach Thorgala. Nie sposób nie lubić :)"

5 komentarzy:

  1. Originaire du peuple Xinjins, elle est l'une des deux épouses d’Arghun Pied d'Arbre. Son nom a également pour origine le premier mot qu'elle a prononcé dans la langue d'Arghun.

    powyższe dane zaczerpnięte z wikipedii przepuściłem przez Google Translator i wychodzi na to, że Be-ki oznacza kulę do podpierania (crutch) a Man-ge "zjedzone"(eaten)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bé-Ki

    Originaire du peuple Xinjin, elle est l'une des deux épouses d’Arghun Pied d'Arbre. Son nom a pour origine le premier mot qu'elle a prononcé dans la langue d'Arghun (qui était à l'origine le mot béquille).

    OdpowiedzUsuń