EPOXY

środa, 16 listopada 2011

Fanart Specjal nr 9: Waldemar "ostry" Juszczyk

Dość kontrowersyjny rysunek znajdujący się po lewej stronie wykonał Waldemar "ostry" Juszczyk, którego komiksy można znaleźć między innymi w zinie "GTP". Po więcej prac autora odsyłam na jego stronę internetową: http://ostrykomiks.cba.pl. Waldemar w ten sposób opowiada o swoim zainteresowaniu serią "Thorgal" i pomyśle na fanart:

"Z postaci stworzonych przez Van Hamme’a do serii "Thorgal", to Kriss była dla mnie zawsze najbardziej żywą, barwną i interesującą osobowością. Jej uroda i inteligencja, połączone z awanturniczą naturą, nadają historii tempa, doskonale też kontrastują z mdławą Aaricią, nie tylko kolorem włosów. Zaintrygowanie Kriss Thorgalem, żonatym facetem który całe życie biega wokół żony i własnego cienia, również było dość wiarygodne w albumie "Łucznicy". Bohaterka dostrzegła użyteczność jego strzeleckich zdolności, które mogłyby stać się dla niej przydatnym narzędziem lub zagrożeniem, a nie przystojniaka.

W scenariuszach Van Hamme’a, Kriss niejednokrotnie usiłuje użyć Thorgala, bądź jego cudownego syna do swoich celów. Dochodzi nawet do wzięcia go "na warsztat", co u tak wyzwolonej postaci jak Kriss nie wydaje się być dziwne, a już na pewno nie niecodzienne. Dziwi raczej przypisane jej okrucieństwo podczas uwięzienia i uczynienia z Aaricii niewolnicy, jak i w ogóle jakieś miłosne wątki. Dość niepraktyczne jak dla "starej" Kriss, prędzej spodziewałbym się rozczłonkowania końmi Aaricii i po sprawie. To właśnie gdzieś tam zakończyła się moja przygoda z "Thorgalami". Staram się być w miarę na bieżąco z nowymi albumami, ale to już bardziej z fascynacji komiksem jako komiksem, a nie samym Thorgalem.

Właśnie do tego praktycznego podejścia "starej dobrej" Kriss nawiązuje mój fanart, gdzie z typowym sobie w wcześniejszych przygodach zdecydowaniem, bierze "To", co chce, bez pytania o zgodę właściciela. Kriss na moim rysunku nie zapomina, że Thorgal to świetny łucznik, ale poza tym to jedynie mężczyzna i to posiadający już rodzinę. Ta Kriss wie, że "trofeum", które ma na końcu strzały, nie jest bynajmniej niczym wyjątkowym w wielomilionowym społeczeństwie i zapewne widziała już ciekawsze okazy. No i w końcu... Ta Kriss wie, że po dotychczasowych problemach z Thorgalem nie będzie już więcej Aegirssonów…"

3 komentarze:

  1. Gratulacje! Fajnie, że ten fanart zobaczyła większa część ludzkości :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak wszystko pójdzie O.K. - to w przyszłym roku poproszę Waldka o zgodę na wytatuowanie sobie tego ;) - Najwyżej mnie do USA nie wpuszczą :D

    OdpowiedzUsuń