EPOXY

wtorek, 6 listopada 2012

Niuanse premiery "Kriss de Valnor" i "Louve"

Wydawnictwo Egmont Polska poinformowało, że albumy "Kriss de Valnor: Czyn godny królowej" i "Louve: Dłoń boga Tyra" ukażą się w sprzedaży, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, 12 grudnia, tyle tylko, że o ile egzemplarze w miękkiej oprawie będą dostępne od tego dnia dla wszystkich księgarzy, egzemplarze w twardej oprawie będzie można kupić jedynie w salonach sieci EMPIK. Egzemplarze z twardą okładką będą dostępne dla wszystkich księgarzy od 2 stycznia 2013 roku.

10 komentarzy:

 1. Może to nie na temat w tym wątku, ale...

  W albumie "Raissa" znalazłem na str. 45 w ostatnim kadrze jak ulatując w górę mechaniczna sówka przedstawia się Louve imieniem: Awrenim.
  To napisane na wspak imię bogini Minerwy - rzymskiej bogini (odpowienidka Ateny), której atrybutem jest własnie sowa. Ciekawe czy w kolejnych albumach napotkamy więcej takich "smaczków".
  :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajna sprawa. Nie zauważyłem. Dzięki:-)

   Usuń
 2. No ja niestety zbieram Thorgala w HC, więc albo będę musiał poczekać 40 dni, albo kupić w Empiku. Ciężka sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja to mam w d. kupowałem Thorgale w przeszłości i teraz. Mam wszystko w róznych okładkach. przecież nie będę za każdym razem kupował to samo ze względu na twardość okładki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Można mieć w dupie, ale wspieranie monopolistów nigdy nie przynosi dobrych skutków. Zazwyczaj Thorgale kupowałem w małych sklepikach netowych, żeby je jakoś wspierać, no ale czterdzieści dni różnicy... Źle się dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kto mówi o czterdziestu dniach? 3 tygodnie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój błąd. Czterdzieści dni to od dzisiaj jest liczone. Nie zmienia to faktu, że to nieładna praktyka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest nic liczone od dzisiaj.
  To czas od 12 grudnia do 21 stycznia.
  od 12.12.12 do 12.01.13 jest 31 dni + 9 dni do 21.01.13, czyli 40.
  12 grudzień - data premiery w Empiku
  21 styczeń - data faktycznej premiery w sklepach komiksowych
  Ta data premiery dla reszty sklepów jest z dupy przez Egmont wzięta. Sklepy będą miały jeszcze później, bo oni co roku w tym czasie mają magazyn zamknięty, toteż sklepy komiksowe ustaliły sobie datę 21.01.13, jako datę ich premiery. Nie wiem dlaczego aż tak późno, w końcu 02.01.13 a 21.01.13 to spora różnica. Ale to fakt.

  OdpowiedzUsuń
 8. Znaczy wiecie, ten zamknięty magazyn to ma Egmont. Sklepy chciałyby wcześniej wprowadzić ten album, czyli tylko 3 tygodnie po Empiku, ale nie mogą.

  OdpowiedzUsuń