EPOXY

poniedziałek, 19 listopada 2012

"Światy Thorgala" i "Thorgal" w 2013 roku

Wydawnictwo Egmont Polska zapowiedziało na rok 2013 wydanie czterech komiksów z uniwersum "Thorgala". W lutym ukaże się pierwszy album serii "Młodzieńcze lata: Trzy siostry Minkelsönn", w kwietniu trzeci album serii "Louve: Królestwo chaosu" ("Le royaume du chaos"), we wrześniu czwarty album serii "Kriss de Valnor: Sojusze" ("Alliances"), natomiast w listopadzie trzydziesty czwarty album serii "Thorgal: Kah-Aniel".

13 komentarzy:

 1. i to jest konkretna informacja :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. A wiadomo może coś czy wydadzą albo może czy zamierzają wydać kiedyś "Aux origines des Mondes"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No więc właśnie wiadomo - nie wydadzą.

   Usuń
  2. Na razie nie wydadzą. Ale może planu ulegną zmianie...

   Usuń
 3. te kilka stron chociaż żeby wypuścili jak najszybciej, tych komiksowych a nie rysunkowych, że tak to ujmę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Le Lombard nie udostępni tych stron... Będzie można je przeczytać tylko w albumie specjalnym.

   Usuń
 4. Jeszcze apropo zbiorczego wydania "Cyklu Qa". Było tu gdzieś napisane, że nowe wydanie tego integrala ma mieć o 16 stron więcej, no ale z tego co widzę to nowe wydanie ma 256 stron czyli tyle samo ile w wydaniu z 2003 roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, stare wydanie miało stron 240. Proszę zerknąć tutaj: http://www.lelombard.com/albums-fiche-bd/thorgal-cycle-qa/thorgal-integrale-t1-cycle-qa,949.html.

   Usuń
 5. Coś mi nie wchodzi ten link, no w każdym razie właśnie trzymam w ręku stare wydanie i część "komiksowa" kończy się na stronie 246 + szkice, co daje 256 stron, no chyba, że mam jakiś wyjątkowy egzemplarz. Z tego co sam słyszałem to nowe wydanie ma tylko inną okładkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a tak, rzeczywiście, na stronie Le lombard pisze, że stare ma 240 stron, no cóż w takim razie sami nie wiedzą ile stron mają ich komiksy na to wychodzi

   Usuń
  2. No to faktycznie, musi być u nich błąd -- chyba, że nowe wydanie ma de facto więcej stron niż podają. Ale jestem gotów uwierzyć, że jednak jest to ta sama zawartość, ale z nową okładką. Dzięki za info!

   Usuń
 6. A może ktoś wie czy Aux origines des Mondes wyjdzie w języku angielskim? Nie wierzę, że Egmont go wyda, więc tak czy siak album ściągnę zza granicy z tym że francuskojęzyczną wersję przeczytam ze słownikiem a angielską już bym swobodniej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ofercie Cinebook, angielskojęzycznego wydawcy "Thorgala", nowością jest album nr 21 "Thorgal: The Brand of the Exiles"... Nim dobiją do "Światów Thorgala", to pewnie jeszcze trochę czasu minie i pewnie Egmont się namyśli ;)

   Usuń