EPOXY

czwartek, 14 marca 2013

"Thorgal" w Kolekcji Hachette

Podobnie jak we Francji, wydawnictwo Hachette Polska przymierza się do wprowadzenia na rynek ekskluzywnej kolekcji serii "Thorgal". Do sprzedaży trafił pierwszy, jak na razie testowy numer, którego celem jest badanie chłonności rynku. Można go kupić jedynie w wybranych województwach na terenie Polski.

Komiksy z Kolekcji Hachette mają mniejszy format, a także przygotowaną na tę okoliczność oprawę graficzną. Każdy album kolekcji ma zawierać specjalny dodatek: 8 stron poświęconych kulisom powstawania sagi: szkice, galerie postaci, komentarze autorów. Oprócz tego w komiksach okazyjnie mogą pojawiać się prezenty dla prenumeratorów.

Cena promocyjna pierwszego tomu wynosi 9,90 zł. Dołączonym do niego specjalnym dodatkiem jest plakat przedstawiający okładkę albumu "Barbarzyńca". W ramach promocji dla prenumeratorów, tom drugi i trzeci ma kosztować 29,99 zł. Każdy kolejny tom serii ma kosztować 29,99 zł.

Jeśli wydawnictwo Hachette Polska zdecyduje się na wydawanie kolekcji "Thorgala", uruchomi sprzedaż na terenie całej Polski.

4 komentarze:

 1. wszystko pięknie ładnie, tylko u mnie w mieście w kioskach nie ma.. woj. mazowieckie.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie się pojawił woj. Świętokrzyskie

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie leży w kioskach w Sopocie i jakoś nie znika. Kupiłem z ciekawości ale nie zamierzam kupować kolejnych numerów. Za tą cenę to bez problemu można całą sagę kupić w Empikach. Półki się pod Thorgalem uginają. Co prawda w dotychczasowych wydaniach nie ma tych dodatków ale z drugiej strony daleko tym kilku dodatkowym kartkom do tych które były np Szninklu w wersji de luxe. Dla mnie ta cena byłaby akceptowalna, gdyby wymiary albumów nie były pomniejszone. W innych krajach ta sama firma wydała albumy powiększone a w naszym chorym kraju oczywiście pomniejszone.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki jest sens wydawania u nas Thorgala skoro wydaje go na bieżącą egmont w twardych i miękkich okładkach. Coś tym razem hachette nie trafiło w rynek, ale swoją drogą to dobrze wróży bo może wezmę się też za inne tytuły - bardziej pożądane np. Kloss w twardej oprawie. Kiedyś zaczęli i nie wiem czemu na 2 numerach przestali. Ktoś wie może co z komiksów jeszcze wydali?
  Aha u mnie w kioskach też się trafiło a mieszkam w Giżycku - 30tys. mieszkańców zaledwie ;)

  OdpowiedzUsuń